Od lat dostarczamy najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie Zdalnych Badań Wizualnych oraz innych metod Badań Nieniszczących. Są to głównie boroskopy techniczne (przemysłowe) i akcesoria do nich: źródła światła, światłowody, kamery endoskopowe i inne. Od początku, naszą główną linią produktową pozostają najlepsze na świecie wideo boroskopy przemysłowe - wideoskopy techniczne firmy Everest VIT (obecnie Waygate Technologies). Gwarantujemy serwis oraz pomoc w doborze odpowiednich narzędzi do Państwa potrzeb: boroskopy sztywne, boroskopy wysokotemperaturowe, akcesoria RVI w tym endoskopowe źródła światła, proste zestawy inspekcyjne, wyspecjalizowane kamery przemysłowe.

Badania wizualne (Visual Testing) VT

Mianem badania wizualnego określa się czynność umiejscowienia i oceny powierzchniowych cech jakości obiektu, takich jak: nieciągłości, zniekształcenia, ogólny stan powierzchni ludzkim nieuzbrojonym okiem lub przy użyciu przyrządów optycznych, optoelektronicznych, pomiarowych, itp. Cykl badań wizualnych składa się z zapoznania się z obiektem badanym oraz wymaganiami jakościowymi, przygotowania powierzchni do badań, doboru odpowiedniej metody / odpowiedniego sprzętu, sprawdzenia wyposażenia badawczego, przeprowadzenia badania oraz sporządzenia raportu.

Zakres stosowalności techniki niesie za sobą konieczność stosowania dodatkowego oprzyrządowania. Dlatego badania wizualne podzielić można na: badania wizualne bezpośrednie oraz badania wizualne zdalne.

Celem badań jest ocena stanu powierzchni (np.: zmiany korozyjne czy erozyjne, pęknięcia), kontrola odchyłek kształtu, połączeń (zwłaszcza spawanych), jak również kontroli obiektu po jego naprawie.
Badania wizualne bezpośrednie są to badania prowadzone na powierzchniach dostępnych bezpośrednio do badań. Prowadzone są okiem nieuzbrojonym lub przy użyciu specjalnych mikroskopów.
Badania wizualne zdalne są to badania prowadzone na powierzchniach wewnętrznych obiektów lub powierzchniach zewnętrznych niedostępnych do badań bezpośrednich (np. obiektów znajdujących się w strefach narażenia na promieniowanie jonizujące).
Badania wizualne przeprowadzane są najczęściej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu optycznego ułatwiającego oglądanie powierzchni trudnodostępnych.
W skład sprzętu do badań wizualnych wchodzą m.in. mikroskopy piórowe, lupki, lusterka, boroskopy sztywne, boroskopy giętkie (fiberoskopy), wideo-boroskopy, źródła promieniowania widzialnego i ultrafioletowego (źródła światła), mierniki natężenia promieniowania widzialnego i ultrafioletowego, systemy zobrazowania wyników, wyposażenie specjalne oraz wzorce do badań rozdzielczości.

Badania boroskopowe znajdują zastosowanie m.in. przy:
• kontroli niedostępnych powierzchni wewnętrznych na etapie produkcji i eksploatacji,
• kontroli elementów maszyn bez demontażu maszyny, np. BSI silników lotniczych w tym w świetle UV
• kontroli przebiegu niektórych procesów roboczych, np. spalania (boroskopy wysokotemperaturowe)

Obecnie z powodu rozwoju technologii dominującą rolę odgrywają wideo boroskopy, zarówno sztywne jak i z elastyczną sondą roboczą.

  • Kontakt

    Biuro:
    ul. Geodetów 176, 05-500 Piaseczno k. Warszawy
    tel. (+48) 22 750 5083
    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    w Warszawie
    Paweł Stasiak
    Country Manager
    kom. +48 608 444 685
    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    w Katowicach
    Cezary Urban
    Sales Manager
    kom. +48 501 008 909
    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     mapa

  • Everest na Targach

    Najbliższe imprezy:
    > 26-27 czerwca 2024
    Branża lotnicza:
    MRO BEER powraca do Wilna na Litwie 

     

    > 15-17 października 2024
    51 KKBN - Wrocław 2024

    W trakcie Krajowej Konferencji Badań nieniszczących zapraszamy do wysłuchania referatu:

    Holistyczne podejście do generowania, raportowania i archiwizowania danych z badań nieniszczących na przykładzie platformy Inspection Works

    oraz uczestnictwa w warsztatach RVI, na których w zaprezentujemy:
    - narzędzia do tworzenia schematów badania: MDI Builder,
    - modele analityczne AI wspomagające wykrywanie wskazań i nieciągłości,
    - automatyczne generowanie i udostępnianie raportów w tym na  platformie InspectionWorks w chmurze.