Od lat dostarczamy najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie Zdalnych Badań Wizualnych oraz innych metod Badań Nieniszczących. Są to głównie boroskopy techniczne (przemysłowe) i akcesoria do nich: źródła światła, światłowody, kamery endoskopowe i inne. Od początku, naszą główną linią produktową pozostają najlepsze na świecie wideo boroskopy przemysłowe - wideoskopy techniczne firmy Everest VIT (obecnie Waygate Technologies). Gwarantujemy serwis oraz pomoc w doborze odpowiednich narzędzi do Państwa potrzeb: boroskopy sztywne, boroskopy wysokotemperaturowe, akcesoria RVI w tym endoskopowe źródła światła, proste zestawy inspekcyjne, wyspecjalizowane kamery przemysłowe.

Sprzęt do badań nieniszczących NDT w zakresie Zdalnych Badań Wizualnych - RVI, czyli wideo-boroskopy przemysłowe.

Everest Polska od prawie 20 lat odpowiada za dystrybucję i serwis sprzętu Everest VIT w Polsce oraz krajach nadbałtyckich. Jesteśmy jedynym przedstawicielem tej marki na naszym rynku w zakresie sprzedaży, serwisu, doradztwa i szkoleń dla naszych wspólnych Partnerów z branży NDT.

Firma Everest VIT (obecnie Waygate Technologies, a w wcześniej GE Inspection Technologies)  jest światowym liderem w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży sprzętu do Zdalnych Badań Wizualnych*. Innowacyjne produkty Everest VIT umożliwiają inspekcję systemów, maszyn, urządzeń oraz infrastruktury przedsiębiorstw w najbezpieczniejszy, najszybszy i najefektywniejszy ekonomicznie sposób.
Nasze narzędzia są niezbędne do prowadzenia badań wszędzie tam gdzie bezpieczeństwo, dokładność i precyzja są podstawowym wymogiem tak jak w lotnictwie, energetyce, produkcji, przetwórstwie czy działaniach zapewniających bezpieczeństwo publiczne.

* Badania wizualne


 

Historia Everest VIT

VideoProbe – WideoBorosko ma już prawie 40 lat

 


 

Firma Everest VIT (wydzielona z Welch Allyn - firmy ze 100 letnią tradycją) od początku, dedykowana była na rynek przemysłowy. Początkowo jako firma serwisowa, a następnie również producent sprzętu RVI dla przemysłu. 1-szy na rynku przemysłowy wideoboroskop to konstrukcja Everest VIT z 1984 roku.  Rozwiązania zastosowane w tym systemie na długie lata ustanowiły standardy i trendy obowiązujące w tej dziedzinie. Kolejne lata to ulepszenia i ciągły rozwój oferty dla przemysłu w zakresie badań wizualnych.

Proces ten trwa do dzisiaj. Firma Everest VIT w 2006 roku, przejęta przez GE, uzyskała nowe możliwości finansowe, co znalazło swoje odzwierciedlenie w innowacyjnych rozwiązaniach nowych serii produktów: XLG3, XLGo i XLVu.

Obecnie pod marką Waygate Technologies kontynuując najlepsze tradycje Everest VIT jest jedyną firmą tak intensywnie rozwijającą technologię Zdalnych Badań Wizualnych*.
Wprowadzona kilka lat temu metoda Pomiaru Fazowego 3D, a ostatnio pomiaru StereoProbe® 3D, to narzędzie przenoszące RVI w XXI wiek, a jego wersja oferowana na platformie Mentor Visual iQ to najpotężniejsze narzędzie badawcze na rynku Zdalnych Badań Wizualnych.

Ostanie 2 lata to kolejne innowacyjne rozwiązania sięgające po sztuczną inteligencję i zaawansowaną analizę obrazu: automatyczne wykrywanie defektów, rozszerzenie pomiaru o możliwość sklejania zdjęć pomiarowych, automatyzacja procesu opisywania i generowania raportów z badań (MDI - Menu Directed Inspection) wraz z możliwością ich przesyłania do chmury w czasie rzeczywistym bezpośrednio z urządzenia.


 • Kontakt

  Biuro:
  ul. Geodetów 176, 05-500 Piaseczno k. Warszawy
  tel. (+48) 22 750 5083, 22 750 7021, 22 716 9412
  mob. (+48) 666 020 949
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  w Warszawie
  Paweł Stasiak
  Country Manager
  kom. +48 608 444 685
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  w Katowicach
  Cezary Urban
  Sales Manager
  kom. +48 501 008 909
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   mapa

 • Everest na Targach

  Najbliższa impreza:
  49 KKBN -Kołobrzeg 2022

  W trakcie Krajowej Konferencji Badań nieniszczących zapraszamy na kolejną edycję naszych, praktycznych warsztatów z zakresu pomiarów 3D przy użyciu naszych Wideo-Endoskopów.